3D Bina Renklendirme

Ev veya ofis için boya ve badana yaptırmak istendiğinde hangi rengin ortama yakışacağına karar verilemediği durumlarda imdada sanal boyama uygulamaları yetişmektedir. Sanal boyama uygulamaları, alternatif fikirler vermesi açısından son derece işe yarar uygulamalardır. Bu uygulamalarda aranan ve olması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ücretsiz olması
  • Boyanılacak olan evin ve iş yerinin fotoğraflarının yüklenebiliyor olması
  • Yüklenilen fotoğrafa ait istenilen alanın boyanabilir olanak tanıması
  • Bilgisayar veya telefona indirilmeden kullanılabilir olması
  • Seçilen boya renginin sipariş edilebilir olmasıdır.

Tüm bu özellikler doğrultusunda, yapılan tercihler boya firmalarına aktarılıp o yönde bir boyama uygulaması gerçekleştirilebilir. Tüm bu boya uygulamalarını maddeler halinde şu şekilde inceleyebiliriz:

Filli Boya Mimar Benim Uygulaması

Filli Boya firması tarafından geliştirilmiş olan Mimar Benim Uygulaması’nda iç mekan ve dış cephe boyama uygulamaları yapılabilmektedir. Firmanın üretmiş olduğu boya renklerinin alternatifli halleri mevcuttur. Bu renklerden seçim yapılarak evin veya iş yerinin boyanmış yeni hali uygulamada görülebilmektedir.

Jotun Colour Design

Dünya genelinde yaygın üretim ve satış ağına sahip Jotun firmasının sunmuş olduğu Jotun Colour Design uygulamasında, eve veya ofise ait fotoğraf yüklenilerek firmanın ürettiği boya renklerinden seçim yapılabilir. Jotun boya uygulaması mobil cihazlar için elverişli kullanıma sahiptir.

Bu ücretsiz sanal boyama uygulamaları sayesinde ev veya ofisin boyandıktan sonraki hali doğru bir şekilde etüt edilip o doğrultuda boyama işine koyulunabilir. Bu boya ve badana işlemine karar vermiş olan kişiler için son derece faydalı bir yaklaşımdır. Aksi takdirde, yapılan boyadan dönme şansı olmamaktadır. Ayrıca boya maliyetlerinin yüksek olmasından kaynaklı sürekli boya da yaptırılamayacağından bu tip sanal boya uygulamaları, boya maliyetlerini son derece uyguna getirmeye aracı olmaktadır.

Bununla birlikte, boya uygulamaları konusunda boya firmalarına ait bayilerden de kapsamlı bilgi alınılabilir ve işe yarar fikirler uygulamaya geçirilebilir. Boyama uygulaması, sürekli yapılan bir eylem olmadığından üzerinde detaylı bir şekilde düşünmek ve ortama yakışan boyayı seçmek son derece mühimdir. Bu yüzden, boya uygulaması yaptıracak kişilerin profesyonel boyama hizmeti satın alması gerekir.