ALÇIPAN UYGULAMASI

Alpıan, ortası alçı iki yüzü karton kaplı seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır.. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Neden alçıpan? Alçıpanın ph değeri insan vücuduyla ayndır; bakteri üretmez. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5 cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30 dk. dayanıklıdır. Alçıpan esnektir. Deprem sarsısıntısında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. Alçıpan hafiftir. 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğladan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelir. Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar. Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesien hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.

Alçıpan bölme duvar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz. Alçıpan ile oluşturduğunuz duvarı istediiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz. Hızlı ve kolay montaj satesinde işçilikten ve zamandan tasarruf ederisiniz.

Alçıpan Sistemleri Aksesuar ve Profilleri

Askı teli Taşıyıcı teli Askı şeridi Çiftli yay Kelebek Telli yay C tipi askı maşa Çapa tit askı maşası C askı TC profil bağlantı emelanı tip 1 TC profil bağlantı emelanı tip 2 Ekleme parçası Klips Klips kenetleme Agraf Askı papucu Somun-pul-vida lik TİJ Borazan vida Borkof vidaAğaç vidası Dübel-pul-vida Ders bağlantı İç köşe bantı Akustik bantıÖzel imalat profil kesme makası Taman U profili Tacan C profili Duvar U profili Duvar C Proprofiliilleri Astform L köşebent Taşıyıcı profil Delikli köşebend