DIŞ CEPHE UYGULAMALARI

Dekoratif Söve

Söve halk arasında tüm dekoratif bina süsleme elemanlarına (kat silmesi, denizlik profili, köşe profili, kolon, sütun, harpuşta, payanda, kilit taşı v.b.) verilen genel bir isim olarak bilinmektedir.

İnşaat için dış cephe mantolama da kullanılan köpüğün üzerine silis kumunun özel kimyasal bileşenlerle karılarak harç kaplama makinası aracılığıyla üzerine sıvanan, dekorasyon ve izolasyon amaçlı dış cephe kaplama ürünlerine deniyor. Söve nedir? sorusu kısaca, pencere ve kapı kenarlarına uygulanan dekoratif profillere verilen isimdir.

Dış Cephe Söve yapıtınızın estetik görünümünü de artırdığı için binanızın değerine değer katacaktır. Dekoratif Söve binalarınıza estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra ses, ısı gibi dış etkenlere karşı yüksek oranda dayanıklı bir izolasyon malzemesidir. İzopiyer tarafından üretilen Söve Pencere etraflarında sövelerin altına ya da mermerin altına denizlik uygulamaları yapılabilir veya sövelerin üst kısmına taç uygulamaları yapılabilir.

Dış Cephe Söve tasarımı, söve imalatı ve söve montajı firmamız Varna Yapı tarafından yapılmaktadır. Süsleme ve detaylandırmalarda kullanılmakta olan kapı ve pencere söveleri değişik model ve ebatlarda üretilebilmektedir. Dekoratif Söve binalara estetik bir görünüm kazandırır.

Dış cephelerde söve uygulaması yapılırken yağmurla birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanıldığı zaman, sövelerin zaman içinde kirlenmesi önlenmiş olur. Söveler, kilit taşları, taçlar, kat silmeleri, sütunlar yapıların dış cephesinde değişik yerlerde süsleme elemanı olarak kullanılmaktadır. Söve uygulaması iyi yapıldığı takdirde yapı ömrüne eş değer ömre sahip olmaktadır.